Tüm Kategoriler
N8130 Serisi Süper Kapasitör Kapasitans ve DCIR Test Cihazı

Ana Sayfa>Ürünler>Süper Kapasitör Test Serisi

N8130 serisi süper kapasitör kapasitansı ve doğru akım dahili direnç test cihazı
N8130 ön panel
N8130 yapılandırması
N8130 arka panel
N8130 Serisi Süper Kapasitör Kapasitans ve DCIR Test Cihazı
N8130 Serisi Süper Kapasitör Kapasitans ve DCIR Test Cihazı
N8130 Serisi Süper Kapasitör Kapasitans ve DCIR Test Cihazı
N8130 Serisi Süper Kapasitör Kapasitans ve DCIR Test Cihazı

N8130 Serisi Süper Kapasitör Kapasitans ve DCIR Test Cihazı


N8130 serisi, NGI tarafından süper kapasitörlerin ve pillerin Ar-Ge ve üretimi için özel olarak geliştirilmiştir. Örnekleme hızı 1 ms'ye kadardır ve şarj ve deşarj işlemi sorunsuz bir şekilde değiştirilebilir; bu, şarj kapasitansı, deşarj kapasitansı, şarj DCIR, deşarj DCIR, enerji dönüşüm verimliliği gibi elektrik parametreleri için yüksek doğruluk test gereksinimlerini tam olarak karşılayabilir. çevrim ömrü vb. N8130, altı adımlı yöntemin IEC62391 ve QC/T741 test standartlarını destekler.

N8130 PC uygulama yazılımı özelleştirmeyi destekler. Kullanıcılar test dosyalarını test prosedürüne göre özelleştirebilir. Test sonuçları veritabanında saklanabilir ve Excel ve JPG formatlarında dışa aktarılabilir.


Paylaş:
Ana Özellikler

●Current range: 0-50mA/500mA/2A/10A

●Gerilim aralığı: 0-6V

●Parametre testi: CC şarjı, CC deşarjı, CV şarjı, çevrim ömrü, şarj kapasitansı, deşarj kapasitansı, DCIR, vb.

●1ms'ye kadar örnekleme hızı

●Şarj ve deşarj arasında sorunsuz geçiş

●Üretim sıralamasını destekleyen çok işlevli uygulama yazılımı

●Kanal durumunu görüntülemek için LED gösterge ışığı

●Veri depolama ve analizi

●LAN arayüzü

Fonksiyonlar ve Avantajlar

Kapasitans testi

N8130, süper kapasitörün şarj kapasitansını ve boşaltma kapasitansını ölçebilir. Test yöntemi şu şekildedir: ölçülen süper kapasitörü CC modunda şarj edin veya boşaltın, şarj etme veya boşaltma işlemi sırasında süreyi ve voltajı kaydedin ve işlem sırasında voltajın ve zamanın değişim hızını hesaplayarak kapasitansı hesaplayın. Kullanıcılar, IEC gibi çeşitli ölçüm standartlarına göre hesaplama için voltaj ve süreyi seçebilir.

şarj&deşarj kapasitesi hesaplamasıelektrik test öğelerikapasite diyagramı

DCIR testi

N8130, çoğu kullanıcının test ihtiyaçlarını karşılayabilecek çeşitli DCIR test yöntemlerini destekler: çoklu darbe, tek darbe, şarj-deşarj, altı adımlı test ve IEC testi. NGI çekirdek teknolojisi, çeşitli test yöntemlerinde son derece doğru sonuçların elde edilmesini sağlar.

pil DCIR testi

Yaşam testi

N8130, tekrarlanan şarj ve deşarj işlemi sırasında süper kapasitörün fiziksel parametrelerini ölçebilir ve zayıflama eğrilerini çıkarabilir. Kullanıcılar, parametreleri ve eğrileri analiz ederek, farklı uygulama ortamlarında süper kapasitörün beklenen ömrünü, şarj ve deşarj döngülerini ve farklı aşamalardaki performans indeksini elde edebilir. Ömür testi sonuçları malzemeleri, işçiliği, depolamayı ve diğer birçok bağlantıyı iyileştirmek için kullanılabilir.

şarj-deşarj döngüsü ömür testi

Dört telli algılama

Süper kapasitör testi sırasında büyük bir akım çıkacak, bu da kablolarda voltaj düşüşüne neden olacak ve ölçüm doğruluğunu etkileyecektir. N8130 serisi, dört telli sistem anlayışını benimser ve voltaj kaybını önlemek ve ölçüm doğruluğunu sağlamak için süper kapasitör çıkış terminallerindeki voltajı doğrudan alır.

Test fikstürü

NGI, farklı ölçeklerdeki test uygulama senaryolarını göz önünde bulundurarak iki tip test fikstürü sunmaktadır: Kelvin kelepçe ve 12 kanallı özel fikstür. Her iki test fikstürü de dört telli bağlantıyı destekler.

test fikstürü

Uygulama yazılımı

N8130 yazılımı, kullanıcıların test sürecini gereksinimlerine göre özelleştirmesine olanak tanıyan bir platform tasarımını benimser. Ofis benzeri arayüz, her kanalın bağımsız gösterimi, voltaj ve akım dalga biçimi oluşumunu desteklemesi ve sonuçların tablo halinde görüntülenmesi bu profesyonel yazılımı çok işlevli ve kullanımı kolay hale getirir. N8130, güç sınırlama devresi ile tasarlanmıştır ve N8130'un aşırı güç nedeniyle hasar görmesini önleyebilecek hızlı tepkiye sahiptir. N8130, zorlu test ortamına geniş ölçüde uyarlanabilen ve parazit önleme yeteneğini geliştiren koruma teknolojisini benimser.

ölçüm uygulama yazılımı

veritabanı
Sorgula

Sıcak kategoriler