Tüm Kategoriler
N5831 Serisi Dağıtılmış Süper Kapasitör Modülü Kapasitans ve DCIR Test Cihazı

Ana Sayfa>Ürünler>Süper Kapasitör Test Serisi

N5831 serisi dağıtılmış süper kapasitör kapasitansı ve doğru akım dahili direnç test cihazı
N5831 ön panel
N5831 yapılandırması
N5831 arka panel
N5831 Serisi Dağıtılmış Süper Kapasitör Modülü Kapasitans ve DCIR Test Cihazı
N5831 Serisi Dağıtılmış Süper Kapasitör Modülü Kapasitans ve DCIR Test Cihazı
N5831 Serisi Dağıtılmış Süper Kapasitör Modülü Kapasitans ve DCIR Test Cihazı
N5831 Serisi Dağıtılmış Süper Kapasitör Modülü Kapasitans ve DCIR Test Cihazı

N5831 Serisi Dağıtılmış Süper Kapasitör Modülü Kapasitans ve DCIR Test Cihazı


N5831 serisi, süper kapasitör modüllerinin Ar-Ge ve üretimi için NGI tarafından özel olarak geliştirilmiştir. N5831, şarj kapasitansı, deşarj kapasitansı, şarj DCIR, deşarj DCIR, enerji dönüşüm verimliliği, çevrim ömrü vb. gibi elektriksel parametreler için doğru ölçüm sağlar. Ayrıca, kullanıcıların ihtiyaçlarına göre seçim yapmasına olanak tanıyan birden fazla test yöntemini de destekler.

N5831 PC uygulama yazılımı özelleştirmeyi destekler. Kullanıcılar test dosyalarını test prosedürüne göre özelleştirebilir. Test sonuçları veritabanında saklanabilir ve Excel ve JPG formatlarında dışa aktarılabilir.


Paylaş:
Ana Özellikler

●Gerilim aralığı: 0-200V

●Akım aralığı: 0- 1200A

●CV'den CC'ye 1ms'ye kadar geçiş hızı

●Yüksek ölçüm doğruluğu

●Kullanıcı tanımlı test süreci

●Yapılandırma verimliliğini artırmak için düzenlenebilir test prosedürü

●1ms'ye kadar örnekleme hızı

●Çeşitli DCIR test yöntemlerini destekleme

●Farklı özellikler için ayarlanabilir sıralama işlevi

●Standart 19 inç kasa

Uygulama Alanları

●Süper kapasitörün Ar-Ge, üretim ve kalite denetimi

●Süper kapasitör malzeme araştırması

●Diğer ilgili süper kapasitör alanları

Fonksiyonlar ve Avantajlar

Farklı ihtiyaçları karşılamak için çeşitli modeller ve özellikler

1) Gerilim aralığı: 0-200V, akım aralığı: 0-1200A, güç aralığı: 0-200kW.

2) Modüler tasarım, güç özelleştirmesi mevcuttur.

3) Hem hücrelerin hem de modüllerin testini desteklemek için çeşitli test armatürleri ve geniş kapsamlı güç aralığı.

4) Gerilim çıkış doğruluğu: %0.05, akım çıkış doğruluğu: %0.05.

Ölçüm doğruluğunu iyileştirmek için yüksek frekanslı örnekleme

Gerilim ve akım örnekleme hızı 1 ms'ye kadardır. Yüksek örnekleme oranı, doğru kapasitans hesaplaması için fizibilite sağlar.

Farklı test taleplerini karşılamak için çeşitli test armatürleri

N5831 serisi, dört isteğe bağlı tipte test fikstürü sağlar. İlk tip, çeşitli silindirik piller için uygun olan evrensel bir armatürdür. İkinci tip, bilimsel araştırmalara uygun (yüksek akım ekipmanı dahil) timsah klipsidir. Araştırma amaçlı herhangi bir özel şekilli pil, şarj ve deşarj elektrotları ve ölçüm elektrotları dışarı çıkarılarak kelepçelenebilir. Üçüncü tip ise polimer piller için özel dokuludur. Dördüncü tip ise düğme piller için özel dokuludur.

Şarjdan deşarja kadar hızlı tepki

N5831, hızlı ve doğru şarj ve deşarj geçişini sağlamak için hassas devre ile tasarlanmıştır. Şarj işlemi sırasında, CC şarjı CV şarjına dönüşürken aşırı şarj olmaz, bu da DUT'un hasar görmesini önleyebilir. N5831, CV şarjından CC şarjına kesintisiz geçiş ve 1 ms'ye kadar örnekleme hızı özelliklerine sahiptir; bu, QC/T 741'in test gereksinimlerini, altı adımlı yöntemi ve DCIR için şarj-deşarj yöntemini karşılayabilir.

Şarj-deşarj sırasında hızlı yanıt, CC'den CV'ye/CV'den CC'ye geçiş dalga formu

Ölçüm hatasını azaltmak için dört elektrotlu ölçüm

Sağlanan test armatürleri 4 elektrotludur. Test akımını sağlamak için iki çıkış elektrotu kullanılır ve akü voltajını ölçmek için iki ölçüm elektrotu kullanılır. Çoklu elektrot ölçümü yalnızca ölçüm doğruluğunu arttırmakla kalmaz, aynı zamanda elektrot malzemelerinin araştırılmasına uygun olan referans elektrot testini de destekler.

Çok kanallı sıcaklık edinimi

N5831 serisi, çeşitli NTC'ler (Negatif Sıcaklık Katsayısı) için uygun olan 16 kanallı sıcaklık edinimini destekler, süper kapasitör modülünün iç sıcaklığının gerçek zamanlı izlenmesi ihtiyaçlarını karşılar ve test sırasında güvenlik ve stabilite sağlar.

Uygulama yazılımı

1) N5831 yazılımı, kullanıcıların test sürecini gereksinimlerine göre özelleştirmesine olanak tanıyan bir platform tasarımını benimser.

2) Ofis benzeri arayüz, her kanalın bağımsız gösterimi, voltaj ve akım dalga biçimi oluşumunu desteklemesi ve tablo şeklinde sonuç gösterimi, bu profesyonel yazılımı çok işlevli ve kullanımı kolay hale getirir.

3) N5831, güç sınırlama devresi ile tasarlanmıştır ve N5831'in aşırı güç nedeniyle hasar görmesini önleyebilecek hızlı tepkiye sahiptir.

4) N5831, zorlu test ortamına geniş ölçüde uyarlanabilen ve parazit önleme yeteneğini geliştiren koruma teknolojisini benimser.

elektrikli enstrüman uygulama yazılımıelektrikli enstrüman uygulama yazılımı

Kapasitans testi

N5831, süper kapasitörün şarj kapasitansını ve boşaltma kapasitansını ölçebilir. Test yöntemi şu şekildedir: ölçülen süper kapasitörü CC modunda şarj edin veya boşaltın, şarj etme veya boşaltma işlemi sırasında süreyi ve voltajı kaydedin ve işlem sırasında voltajın ve zamanın değişim hızını hesaplayarak kapasitansı hesaplayın. Kullanıcılar, IEC gibi çeşitli ölçüm standartlarına göre hesaplama için voltaj ve süreyi seçebilir.

şarj ve deşarj kapasitansı hesaplaması

DCIR testi

N5831, çoğu kullanıcının test ihtiyaçlarını karşılayabilecek çeşitli DCIR test yöntemlerini destekler: çoklu darbe, tek darbe, şarj-deşarj, altı adımlı test ve IEC testi. NGI çekirdek teknolojisi, çeşitli test yöntemlerinde son derece doğru sonuçların elde edilmesini sağlar.

doğru akım iç direnç testi

Yaşam testi

N5831, tekrarlanan şarj ve deşarj işlemi sırasında süper kapasitörün fiziksel parametrelerini ölçebilir ve zayıflama eğrilerini çıkarabilir. Kullanıcılar, parametreleri ve eğrileri analiz ederek, farklı uygulama ortamlarında süper kapasitörün beklenen ömrünü, şarj ve deşarj döngülerini ve farklı aşamalardaki performans indeksini elde edebilir. Ömür testi sonuçları malzemeleri, işçiliği, depolamayı ve diğer birçok bağlantıyı iyileştirmek için kullanılabilir.

pil ömrü testi

veritabanı
Sorgula

Sıcak kategoriler