Tüm Kategoriler
N5800 Serisi Süper Kapasitör Kapasitans ve DCIR Test Cihazı

Ana Sayfa>Ürünler>Süper Kapasitör Test Serisi

N5800 serisi süper kapasitör modülü kapsamlı test cihazı
N5800 ön panel
N5800 yapılandırması
N5800 arka panel
N5800 Serisi Süper Kapasitör Kapasitans ve DCIR Test Cihazı
N5800 Serisi Süper Kapasitör Kapasitans ve DCIR Test Cihazı
N5800 Serisi Süper Kapasitör Kapasitans ve DCIR Test Cihazı
N5800 Serisi Süper Kapasitör Kapasitans ve DCIR Test Cihazı

N5800 Serisi Süper Kapasitör Kapasitans ve DCIR Test Cihazı


N5800 serisi, NGI tarafından süper kapasitörlerin ve pillerin Ar-Ge ve üretimi için özel olarak geliştirilmiştir. Örnekleme hızı 1 ms'ye kadardır ve şarj ve deşarj işlemi sorunsuz bir şekilde değiştirilebilir; bu, şarj kapasitansı, deşarj kapasitansı, şarj DCIR, deşarj DCIR, enerji dönüşüm verimliliği gibi elektrik parametreleri için yüksek doğruluk test gereksinimlerini tam olarak karşılayabilir. çevrim ömrü vb. N5800, altı adımlı yöntemin IEC62391 ve QC/T741 test standartlarını destekler.

N5800 PC uygulama yazılımı özelleştirmeyi destekler. Kullanıcılar test dosyalarını test prosedürüne göre özelleştirebilir. Test sonuçları veritabanında saklanabilir ve Excel ve JPG formatlarında dışa aktarılabilir.


Paylaş:
Ana Özellikler

●Current range: 0-50A/100A/200A/300A/400A/500A

●Gerilim aralığı: 0-5V

●Parametre testi: CC şarjı, CC deşarjı, CV şarjı, çevrim ömrü, şarj kapasitansı, deşarj kapasitansı, DCIR, vb.

●1ms'ye kadar örnekleme hızı

●Şarj ve deşarj arasında sorunsuz geçiş

●Üretim sıralamasını destekleyen çok işlevli uygulama yazılımı

●Kanal durumunu görüntülemek için LED gösterge ışığı

●Veri depolama ve analizi

●LAN arayüzü

Uygulama Alanları

●Süper kapasitörün Ar-Ge, üretim ve kalite denetimi

●Süper kapasitör malzeme araştırması

●Diğer ilgili süper kapasitör alanları

Fonksiyonlar ve Avantajlar

Kapasitans testi

N5800, süper kapasitörün şarj kapasitansını ve boşaltma kapasitansını ölçebilir. Test yöntemi şu şekildedir: ölçülen süper kapasitörü CC modunda şarj edin veya boşaltın, şarj etme veya boşaltma işlemi sırasında süreyi ve voltajı kaydedin ve işlem sırasında voltajın ve zamanın değişim hızını hesaplayarak kapasitansı hesaplayın. Kullanıcılar, IEC gibi çeşitli ölçüm standartlarına göre hesaplama için voltaj ve süreyi seçebilir.

şarj&deşarj kapasitesi hesaplaması

elektrik test öğeleri

süper kapasitör kapasite testi

DCIR testi

N5800, çoğu kullanıcının test ihtiyaçlarını karşılayabilecek çeşitli DCIR test yöntemlerini destekler: çoklu darbe, tek darbe, şarj-deşarj, altı adımlı test ve IEC testi. NGI çekirdek teknolojisi, çeşitli test yöntemlerinde son derece doğru sonuçların elde edilmesini sağlar.

süper kapasitör DCIR testi

Yaşam testi

N5800, tekrarlanan şarj ve deşarj işlemi sırasında süper kapasitörün fiziksel parametrelerini ölçebilir ve zayıflama eğrilerini çıkarabilir. Kullanıcılar, parametreleri ve eğrileri analiz ederek, farklı uygulama ortamlarında süper kapasitörün beklenen ömrünü, şarj ve deşarj döngülerini ve farklı aşamalardaki performans indeksini elde edebilir. Ömür testi sonuçları malzemeleri, işçiliği, depolamayı ve diğer birçok bağlantıyı iyileştirmek için kullanılabilir.

süper kapasitör ömrü testi

Dört telli algılama

Süper kapasitör testi sırasında büyük bir akım çıkacak, bu da kablolarda voltaj düşüşüne neden olacak ve ölçüm doğruluğunu etkileyecektir. N5800 serisi dört telli algılama sistemini benimser ve voltaj kaybını önlemek ve ölçüm doğruluğunu sağlamak için voltajı doğrudan DUT çıkış terminallerinden alır.

Şarjdan deşarja kadar hızlı tepki

N5800, hızlı ve doğru şarj ve deşarj geçişini sağlamak için hassas devre ile tasarlanmıştır. Şarj işlemi sırasında, CC şarjı CV şarjına dönüşürken aşırı şarj olmaz, bu da DUT'un hasar görmesini önleyebilir. N5800, CV şarjından CC şarjına kesintisiz geçiş ve 1 ms'ye kadar örnekleme hızı özelliklerine sahiptir; bu, QC/T 741'in test gereksinimlerini, altı adımlı yöntemi ve DCIR için şarj-deşarj yöntemini karşılayabilir.

şarj-deşarj sırasında hızlı tepki

Uygulama yazılımı

N5800 yazılımı, kullanıcıların test sürecini gereksinimlerine göre özelleştirmesine olanak tanıyan bir platform tasarımını benimser. N5800, güç sınırlama devresi ile tasarlanmıştır ve N5800'ün aşırı güç nedeniyle hasar görmesini önleyebilecek hızlı tepkiye sahiptir. N5800, zorlu test ortamına geniş ölçüde uyarlanabilen ve parazit önleme yeteneğini geliştiren koruma teknolojisini benimser. Ofis benzeri arayüz, her kanalın bağımsız gösterimi, voltaj ve akım dalga biçimi oluşumunu desteklemesi ve sonuçların tablo halinde görüntülenmesi bu profesyonel yazılımı çok işlevli ve kullanımı kolay hale getirir.

elektronik test cihazı uygulama yazılımı

veritabanı
Sorgula

Sıcak kategoriler